Nigdy nie będziesz za stara na…

Terminy przyjęć na zabiegi medycyny estetycznej oraz laserowe
16 czerwca 2017
NOWOŚĆ! Terapia fibryną bogatopłytkową
9 sierpnia 2018

To dopada prędzej lub później każdego z nas - zwątpienie we własne siły i możliwości, melancholijny powrót do czasów beztroskiej młodości i... wyrzuty sumienia dotyczące tego, co można było zrobić, a na co być może jest już za późno.

"Już jestem za stara na miłość, nie czas na wchodzenie w nowy związek"

"Zmiana zawodu? Otwarcie firmy? Za dużo zachodu, za małe szanse na powodzenie"

"Studia w moim wieku? Na studia się idzie za młodu"

Będę głupio wyglądać / będą się śmiać / nie mam już szans na sukces

W czasach kultu młodości, wszechobecnego pędu i rozwoju technologicznego wychodzimy z założenia, że jeśli nie zrobiliśmy kariery, nie osiągnęliśmy sukcesu do 30, to już możemy o nim zapomnieć, że pewien potencjał którym niegdyś dysponowaliśmy został zmarnowany. Presja wywierana jest z pokolenia na pokolenie coraz szybciej - dziś rodzice zapisują dzieci na kolejne dodatkowe zajęcia i języki by zapewnić im lepszy start i przewagę w dorosłym życiu, nie dając im czasu na beztroskę. Przykłady młodych prezesów i właścicieli spółek technologicznych zarabiających miliony ledwie po skończeniu dwudziestki, gładkie twarze modelek i aktorek patrzące na nas z okładek poczytnych magazynów także pogłębiają negatywne przekonania, że dla nas jest już za późno na karierę, a ucząc się pozostaniemy mimo wszystko w tyle.

A tymczasem zapominamy, że młodość, to poza energią i większą skłonnością do ryzyka także niewielka wiedza i brak doświadczenia, nieprzemyślane decyzje i błędy. Podczas gdy zdaje Ci się, że wiek jest Twoją słabością, nie bierzesz pod uwagę, że Twoja dojrzałość to mądrość jaką czerpałaś z własnych przeżyć, doświadczenie, wiedza - to Twoja siła.

Jeśli jesteś w takim punkcie swojego życia, w którym w końcu wiesz co chcesz robić, jak mogłabyś spełnić swoje marzenia - spróbuj. Zdaje Ci się, że "bezpieczniej" jest nic nie zmieniać, że może nie jest źle tak jak jest? Skoro jest dobrze, dlaczego zastanawiasz się nad zmarnowanymi szansami?

Przed Tobą były inne kobiety które odważyły się spełnić marzenia:

  • Vera Wang - Światowej klasy projektantka otworzyła swój pierwszy butik mając 40 lat.
  • Anna Mary Robertson Moses - Artystka znana jako Grandma Moses, której prace wiszą w galeriach i muzeach na całym świecie zaczęła malować w wieku 78 lat!
  • Maria Skłodowska Curie utrzymała Nagrodę Nobla gdy miała 44 lata
  • Helen Mirren po zagraniu królowej Elżbiety w wieku 52 lat dostała Oskara
  • Arianna Huffington - twórczyni znanego portalu informacyjnego Huffington Post otworzyła swój portal w wieku 55 lat
  • Lynda Weinman założycielka platformy e-learningowej z dziedziny biznesu i technologii - Lynda.com stworzyła portal mając 40 lat. Serwis należy teraz do linked.in - wartość transakcji wyniósł 1,5 mld. dol.

Warto próbować choćby po to, by nie żałować w życiu zmarnowanych szans, nie zastanawiać się, "co by było gdyby". Weź sprawy w swoje ręce i sprawdź. Nigdy nie jest za późno na zmiany, nigdy nie będziesz za stara na spełnienie swoich marzeń!

Jeśli inspiracji wciąż Ci mało, zapraszamy do obejrzenia wystąpienia 

" It's not too late to make a difference"  Jonathana Sackner-Bernsteina  z  TEDx w Brukseli.

Age Concept Spa Warszawa - Salon kosmetyczny